OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY LEON Z MATEMATYKI!

Dzisiaj, tj. 23.03.2023r. uczniowie klas IV-VIII zmierzyli się z matematyką. Ogólnopolski konkurs przedmiotowy Leon skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z kolei nagrody mają ich zachęcać do rozwijania swoich umiejętności.

Ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe dostosowane są do norm programowych poszczególnych klas podstawowych. Olimpiada matematyczna dla szkół podstawowych ma formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi.

Wyniki zostaną podane maksymalnie po trzech miesiącach od zakończenia konkursu. Otrzymają je szkolni koordynatorzy na adres e-mail, podany w formularzu zgłoszeniowym. Nauczycielem koordynatorem z naszej szkoły jest mgr Anita Kozłowska. Wyniki nie podlegają odwołaniu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!