XXII DZIEŃ PAPIESKI BLASK PRAWDY

17 października 2022r. w naszej szkole świętowaliśmy XXII Dzień Papieski. Tegoroczne obchody tego szczególnego dnia przebiegały pod hasłem „Blask Prawdy”.

Uroczystość rozpoczęła się apelem, w czasie którego uczniowie klasy VIII przedstawili montaż słowno-muzyczny, przypominając zebranym najważniejsze fakty z życia Świętego Jana Pawła II.

W bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa nowości czytelniczych, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dotyczących życia i pontyfikatu Jana Pawła II.
Fragmenty niektórych książek uczniowie zaprezentowali podczas uroczystości szkolnej. W minionym tygodniu przeprowadzony został również Szkolny Konkurs Plastyczny ”Portret Jana Pawła II”. Wszystkie prace konkursowe, wykonane dowolną techniką plastyczną, były piękne i wymagały dużego zaangażowania i pracy. Na zakończenie apelu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe za najlepsze prace plastyczne. Spotkanie zakończyła ulubiona pieśń naszego Papieża- „Barka”, którą wspólnie odśpiewywaliśmy. Ostatnią z niespodzianek były kremówki dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły, które dotarły do naszej szkoły prosto z Wadowic! Było uroczyście, radośnie i słodko.

Zapraszamy do oglądania zdjęć na fb szkoły.