XII DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

10 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie zmagali się z ciekawymi zadaniami wykorzystującymi tabliczkę mnożenia oraz tworzyli lapbooki – tabliczki mnożenia. Teczki zawierają działania, a ich wyniki są ukryte pod różnymi, kolorowymi  klapkami. Odchylając karteczki dziecko może samodzielnie sprawdzić wyniki swoich obliczeń.

Nareszcie koniec z nudną tabliczką w formie tabelki:)

Efekty pracy uczniów zobaczcie sami w naszej fotorelacji 😊