Od 8 do 23 października br. trwa 10. edycja #CodeWeek. Celem inicjatywy jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Do udziału w wydarzeniach związanych z #CodeWeek organizatorzy zachęcają przede wszystkim szkoły na wszystkich etapach kształcenia, a także nauczycieli wszystkich przedmiotów. Przydatne informacje dotyczące prowadzenia innowacyjnych zajęć, materiały szkoleniowe, kursy online nauczyciele znajdą na stronie internetowej.

Bezpłatne wydarzenia w ramach #CodeWeek

W ramach Tygodnia Programowania każda chętna osoba może wziąć udział w ogólnodostępnych, bezpłatnych przedsięwzięciach dotyczących programowania. Wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych i warsztatach w formule online.

Nie wiesz nic na temat kodowania? Nie martw się

Dzięki udostępnionym narzędziom możesz dowiedzieć się więcej o kodowaniu. Skorzystaj z pomocy zestawu krótkich modułów szkoleń internetowych opracowanych przez nauczycieli i ekspertów:https://codeweek.eu/training

IT Fitness – Test Grupy Wyszehradzkiej 2022

Organizatorzy zachęcają uczniów i nauczycieli do udziału w IT Fitness Test 2022. To darmowy, ogólnopolski test umiejętności cyfrowych prowadzony w Polsce (od 4 kwietnia do 31 października br.) oraz w pozostałych państwach Grupy Wyszehradzkiej. Uzyskane informacje posłużą do oceny stanu wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji cyfrowych wśród obywateli – głównie uczniów.

Za aktywność indywidualną oraz zaangażowanie szkół Związek Cyfrowa Polska przygotował atrakcyjne nagrody, w tym nagrodę główną – budowę i konfigurację kompletnej sieci internetowej w całej placówce.

Źródło:strona MEiN