Fot. A. Kozłowska. Uczniowie klasy piątej z mgr R. Wójcik podczas Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole!

29 września 2021 nasi uczniowie uczestniczyli w zorganizowanym przez bibliotekę szkolną Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Dzień ten ogłoszony został przez Polską Izbę Książki, po raz pierwszy w 2001 roku, w nawiązaniu do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
W naszej szkole odbywają się różne akcje, które zachęcają do czytania. W tym dniu, na początku każdej lekcji, nauczyciele głośno czytali wybraną przez uczniów książkę. Uczniowie z zasobów biblioteki wybierali m.in. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Dziennik cwaniaczka”, „Afryka Kazika”, „Cukierku ty łobuzie”, „Oskar i Pani Róża”.

Z relacji czytelników wynika, że akcja się podobała, a szczególnie oryginalna interpretacja utworów przez nauczycieli. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, a niektórzy byli tak zainteresowani, że postanowili wypożyczyć i kontynuować czytanie danej książki.

Zachęcamy wszystkich dorosłych do czytania swoim pociechom co najmniej 20 minut dziennie. Warto czytać!