Fot. Arch. Drużyna „Speed-Ball Lublin” z trenerem na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Dobczycach w dniach 10-11.07.2021.

WYSTĘP NASZEJ UCZENNICY W MISTRZOSTWACH POLSKI W „SPEED-BALLU”!

Nie wszyscy wiedzą, że jedna z uczennic naszej szkoły-Alicja Kot z kl. VI i nasz absolwent-Krzysztof Kot uprawiają tę dyscyplinę w klubie sportowym „Speed-ball” w Lublinie. Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski drużyna „Speed-Ball Lublin” zdobyła jeden złoty medal, dwa srebrne i cztery brązowe, a także tytuł Mistrza Polski. W tym roku drużyna z Lublina zdobyła 5 medali i kwalifikacje na mistrzostwa świata.  GRATULACJE dla całej drużyny! Tym razem Ala nie zdobyła medalu, ale za rok może będzie lepiej!

„Speed-ball”– dyscyplina sportowa, w której wykorzystywana jest rakieta i piłka na uwięzi. Jest ona przymocowana półtorametrową żyłką do statywu o wysokości 1,7 metra i rotuje po obwodzie wokół niego.W speed-ballu występują konkurencje: Super Solo, Solo Relay, Singiel, Debel, Debel Mix. Gra singlowa. Oto kilka zasad:

  • Jest to gra pomiędzy dwoma zawodnikami;
  • W każdym przedziale wiekowym istnieje podział na kategorie mężczyzn i kobiet;
  • Grę rozgrywa się do 10 punktów, mecz wygrywa zawodnik po wygraniu dwóch lub trzech setów;
  • Grę rozpoczyna się, serwując zgodnie z ruchem wskazówek zegara (prawą ręką forhendem lub lewą ręką bekhendem);
  • Po każdym zdobytym punkcie następuje zmiana serwującego powodująca zmianę kierunku gry;
  • Zawodnik zdobywa punkt, jeśli po jego uderzeniu piłka dwukrotnie okrąży statyw bez uderzenia ze strony przeciwnika.

Zawodnik zdobywa punkt jeśli jego przeciwnik: uderzy piłkę tak, iż ta uderzy w statyw; wejdzie na strefę neutralną (strefa oddzielająca połowy kortu o szerokości 60 cm);wypuści rakietę z ręki; uderzy żyłkę, a nie piłkę”-tyle Wikipedia.

Staramy się zainteresować uczniów naszej szkoły tą nową dyscypliną sportu-mówi Sławomir Furtak nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Stasinie. Tym bardziej, że ten rodzaj sportu można uprawiać również w domu, a najtańszy sprzęt można zakupić już od 250,00 zł.