Szanowni Państwo,

W związku z trwającą pandemią COVID-19, zachęcam Państwa do skorzystania z artykułów napisanych przez pracowników Poradni,  które będą przydatne nie tylko w pracy  nauczycieli ale również pomocne dla rodziców.

Wśród artykułów i informacji,  na temat radzenia sobie z pojawiającymi się problemami dzieci i uczniów, znajdujących się na stronie internetowej PPP nr 7 w Lublinie, znajdziecie Państwo także coś inspirującego do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poradnia  przygotowała cykl bajek, które nawiązują do obecnej, trudnej sytuacji społecznej i emocjonalnej. Poniżej linki, na których można znaleźć wiele ciekawych  artykułów:

https://ppp7.powiat.lublin.pl/do-poczytania-dla-rodzicow-i-nauczycieli/

https://ppp7.powiat.lublin.pl/wsparcie-psychologiczno-pedagogiczne-w-sytuacji-kryzysu-zwiazanego-z-epidemia-koronawirusa/

https://ppp7.powiat.lublin.pl/aktualnosci/

Tym samym pragnę przypomnieć, że przez cały okres trwania nauki zdalnej, PPP nr 7 w Lublinie pracuje w trybie stacjonarnym, przeprowadzając badania diagnostyczne, prowadząc terapie indywidualne i grupowe oraz trening umiejętności społecznych.

Dodatkowo w Poradni został uruchomiony telefon zaufania -535 769 900, czynny od poniedziałku do piątku w godz.17.00-20.00,  który pozwala rodzicom/nauczycielom/wychowawcom na uzyskanie fachowej pomocy w sytuacjach problemowych.

Poza podanym wyżej telefonem działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Funkcjonuje również telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Telefon jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00.

Bardzo proszę o umieszczenie tych informacji na stronie internetowej Państwa placówki oraz przesłania tej informacji rodzicom poprzez dziennik elektroniczny.

 

Z  poważaniem: Beata Bojarczuk p.o.Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 7 w Lublinie

ul.Okopowa 5, 20-022 Lublin

tel: 81 532-80-78, 535 769 900 http://www.ppp7.powiat.lublin.pl/