Nasza szkoła po raz kolejny przystąpi do akcji pod nazwą „Dzień Bezpiecznego Internetu 2021”, który w tym roku będziemy obchodzić 9 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli  z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Dzień ten na całym świecie obchodzony jest  od 2004 roku.

Dla szkół przygotowana została propozycja materiałów edukacyjnych i promocyjnych, dostępna w formie online: gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi wspierające ich w przygotowaniu zdalnych zajęć, banery oraz inne grafiki do wykorzystania podczas realizacji i promocji akcji DBI (ZOBACZ PAKIETY EDUKACYJNE).

Co roku, organizatorzy przygotowują konkurs na najciekawszą inicjatywę DBI. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji.

Każda instytucja, która zarejestruje swoją inicjatywę na stronie DBI.pl otrzyma elektroniczne zaświadczenie udziału w DBI.

Szkolnym koordynatorem akcji są Panie:  mgr Anita Kozłowska oraz mgr Dagmara Martynowska.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.