Fot. Arch. Na zdjęciu: Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Jerzy Sieńko, Tomasz Wójcik-Komendant Gminny OSP, ks. Marcin Turowski Kapelan Dekanalny Ochotniczych Straży Pożarnych, mgr Dagmara Martynowska nauczyciel techniki w SP w Stasinie, uczennice SP w Stasinie: Anastazja Podleśna oraz Nikola Kowalczyk w Urzędzie Gminy Konopnica.

Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 09 marca 2020 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopnica odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do turnieju przystąpili uczniowie szkół publicznych i niepublicznych wyłonieni w eliminacjach szkolnych z placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy Konopnica, tj.: Stasina,  Motycza, Konopnicy, Zemborzyc Tereszyńskich, Radawca Dużego, Radawczyka Drugiego oraz Szerokiego. Konkurs rozgrywany był w dwóch  kategoriach wiekowych. Pierwsza to uczniowie klas IV-VI, druga uczniowie klas VII-VIII.

Po bardzo sprawnym i szybkim rozwiązaniu testów przez uczestników okazało się, że Anastazja Podleśna z klasy szóstej zajęła I miejsce i uzyskała prawo reprezentowania naszej gminy w pierwszej z kategorii wiekowej w Eliminacjach Powiatowych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbędą się w najbliższym czasie  Lublinie.

W kategorii uczniów z klas VII-VIII, I miejsce zajął Kamil Posielski  z Dwujęzycznej Szkoły  Podstawowej Europejczyk w Szerokiem, a  IV miejsce zajęła Nikola Kowalczyk uczennica klasy ósmej z naszej szkoły.

Puchary, pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody wręczali: Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Jerzy Sieńko, Tomasz Wójcik-Komendant Gminny OSP, ks. Marcin Turowski Kapelan Dekanalny Ochotniczych Straży Pożarnych.

Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Dagmara Martynowska – nauczyciel techniki. Opiekunowi i uczniom gratulujemy osiągniętego wyniku!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie dziękuje strażakom z OSP w Zemborzycach Tereszyńskich za pomoc w dowiezieniu uczniów na konkurs.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej.