Fot. Małgorzata Sulisz. Uczniowie szkoły podczas obchodów „Gminnego Dnia Kobiet” w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy w dniu 06 marzec 2020 roku.

„Gminny Dzień Kobiet” w Konopnicy

Jak co roku w gminie Konopnica obchodzony jest „Gminny Dzień Kobiet”. W tym roku uroczystość odbyła  się w piątek 06 marca br., w budynku OSP w Konopnicy.

Na zaproszenie Wójta Gminy Konopnica  Mirosława Żydka przybyło ponad 100 mieszkanek naszej gminy, przedstawicielek  różnych grup i  zawodów, społeczniczek działających  na rzecz naszej gminy.

Uroczystość rozpoczęły życzenia dla wszystkich Pań złożone przez Wójta Mirosława Żydka.  Wszystkie kobiety lubią być doceniane i chwalone,  piękne, czerwone róże oraz uściski od  panów dopełniły słów uznania. W tym roku kwiaty wręczali: Wójt Mirosław Żydek, Sekretarz  Konrad Banach, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Duda, Radny Stanisław Łukasiewicz oraz sołtys Sołectwa Konopnica Krzysztof Ostrowski.  

Dzień Kobiet to święto, które wywołuje różne emocje. Bez wątpienia jest dobrą okazją, by się wspólnie śmiać i wesoło bawić, a także promować talenty uczniów. Z tego założenia wyszli  nasi uczniowie i nauczyciele przygotowując program artystyczny uświetniający  uroczystość. W niepowtarzalnych kreacjach aktorskich,  z humorem, przedstawili scenki ukazujące przymioty kobiet i mężczyzn. Dialogi damsko-męskie z życia przeplatały się z piosenką i tańcem w wykonaniu Tatiany. Młodzi aktorzy świetnie budowali napięcie i rozbudzali ciekawość widza. Cały występ zyskał ogromny aplauz, rozbawiona widownia żywo reagowała na grę młodych aktorów.  Było wspaniale!!!

Serdecznie dziękujemy nauczycielom naszej szkoły Paniom: mgr Reginie Wójcik, mgr Anecie Podleśnej, mgr Annie Kutwa za przygotowanie uczniów do uroczystości i wykonanie dekoracji. Wielkie brawa dla naszych aktorów: Idze, Alicji, Martynie, Agacie, Emilowi, Igorowi, Zuzi  z klasy trzeciej, Wiktorii, Anastazji, Lucji, Patrycji, Ninie, Bartkowi z klasy Szóstej, Kacprowi, Bartkowi, Maćkowi z klasy siódmej oraz Tatianie z klasy ósmej.

Słowa podziękowania kierujemy do Pani  Agnieszki Skowronek- Skałeckiej z Referatu Edukacji, Kultury i Promocji Urzędu Gminy Konopnica za pomoc w zorganizowaniu transportu i przygotowanie poczęstunku dla naszych uczniów. Pani Małgorzacie Sulisz  dyrektor Gminnego Domu Kultury w Motyczu dziękujemy za udostępnienie zdjęć z uroczystości. Panu Andrzejowi Igrasowi, pracownikowi  naszej placówki za pomoc w przewiezieniu, ustawieniu dekoracji i dbałość o właściwe nagłośnienie.