Pomyślny koniec akcji dla USD w Lublinie

Zapach „żywej” choinki, uroczysta Wigilia w gronie najbliższych oraz wspólne kolędowanie – tak wygląda tradycyjna polska wigilia. Nie wszyscy jednak spędzą Boże Narodzenie w domu. Niektórzy mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie przy ul. Chodźki, będą czekać na św. Mikołaja w szpitalu.

Chcąc umilić czas oczekiwania na nadchodzące święta, uczniowie z Samorządu Szkolnego z opiekunem mgr Małgorzatą Zawistowską zorganizowali akcję zbiórki książek, gier, puzzli, artykułów papierniczych w ramach ogólnopolskiej akcji „Razem na święta”.

Podczas zajęć informatyki pod okiem mgr Anity Kozłowskiej, uczniowie wykonali samodzielnie kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych szpitala. Upominki i kartki świąteczne zostały doręczone, do organizatorów aby poprawić małym pacjentom samopoczucie i sprawić, że czas  w szpitalu będzie im upływał przyjemniej i radośniej. Mamy nadzieję że ten drobny gest, sprawi uśmiech na twarzy dzieciaków.

Wszystkim darczyńcom, którzy hojną ręką przynosili dary, serdecznie dziękujemy za okazane serce. Czynienie dobra  przywraca nadzieję i wpływa na to, że świat staje się jeszcze odrobinę lepszy.