Fot. Łukasz Kaczanowski.https://kurierlubelski.pl/jagodowe-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-2019-na-arenie-lublin-zdjecia/ar/c2-14211819

Nasi na Jagodowych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2019

Reprezentacja naszej szkoły od pewnego czasu odnosi spektakularne sukcesy w piłce nożnej chłopców stąd  zaproszenie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2019, z tym że nie były to prawdziwe mistrzostwa świata tylko „Jagodowe”. Turniej został rozegrany w piątek 14 czerwca w Lublinie na boiskach przy stadionie Arena Lublin. Zagrały drużyny plantatorów borówek, czarnej porzeczki, truskawek i malin. Obok turnieju plantatorów rozegrany został jagodowy turniej z udziałem drużyn szkół podstawowych. Zagrało 12 drużyn seniorów i młodzieży szkolnej, systemem pucharowym, 5 graczy plus bramkarz. Wszystko w ramach promocji owoców i aktywnego stylu życia.

Tym razem reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Maciej Wolski-kapitan drużyny, Mateusz Suchowolak, Maciej Góźdź, Bartosz Gano, Jakub Łakota, Kamil Sztanke, Szymon Piwnicki. Opiekun drużyny mgr Sławomir Furtak. Zajęliśmy 3 miejsce w grupie wygrywając 3:0 ze Szkoła Podstawową w Rososzu, remisując 1:1  ze Szkoła Podstawową z Komarówki Podlaskiej, przegrywając 5:0 z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 43 z Lublina. Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale od organizatora zawodów Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Wszyscy, którzy pojawili się w strojach czerwonych lub z czerwonymi atrybutami zostali poczęstowani przez plantatorów owocami truskawek i malin. Wszyscy kibicujący „niebieskim” częstowani byli borówkami i czarną porzeczką.

Turniej był okazją do promocji polskich superowoców, wyjątkowo bogatych w składniki szczególnie korzystne dla naszego zdrowia i urody. Wiedza o roli owoców w naszej diecie nie jest powszechna. Konsumpcja owoców w Polsce należy do najniższych w Europę. Kontrast pomiędzy olbrzymią produkcją a małą konsumpcją, pogłębia fakt, że krajowych owoców jemy mniej niż cytrusów.

W tekście wykorzystano zdjęcia i informacje pochodzące ze strony internetowej:https://kurierlubelski.pl/jagodowe-mistrzostwa-swiata-w-pilce-noznej-2019-na-arenie-lublin-zdjecia/ar/c2-14211819.