Fot. I. Gajkoś. Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie, opiekunowie i rodzice w parku edukacyjno-rekreacyjnym "Owadolandia" w Wojciechowie.

Wycieczka do „Wronów-Glass Studio” i „Owadolandii”

 

W dniu 12.06.2019r. tj. środa dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas młodszych udali się ze swoimi wychowawcami i rodzicami na wycieczkę edukacyjną. Na początek odwiedziliśmy warsztat szklarza-artysty w miejscowości Wronów-Glass Studio, gdzie mieliśmy możliwość dowiedzieć się jak i kiedy powstały pierwsze wyroby szklane, zapoznaliśmy się z tradycyjną techniką wyrobu szkła, poznaliśmy technikę barwienia oraz ręcznego formowania. Następnie udaliśmy się na warsztaty grawerowania na szkle. To była bardzo fajna zabawa. Chętni mogli jeszcze zakupić pamiątki wykonane ze szkła artystycznego.

Po wizycie w pracowni szklarza, udaliśmy się do parku edukacyjno-rekreacyjnego „Owadolandia” w Wojciechowie. Tutaj czekały na nas zagadki oraz gry edukacyjne. Mogliśmy odwiedzić „Izby Małego Entomologa”. Tam obejrzeliśmy gabloty z egzotycznymi motylami, chrząszczami i innymi owadami. Braliśmy udział w warsztatach mydlarskich „Pachnący owad”. Wraz z przewodnikiem przeszliśmy ścieżką edukacyjną oglądając gigantyczne modele owadów i poszerzyliśmy  swoją wiedzę na temat tych stworzeń. Czekała nas też ekscytująca zabawa na wspaniałym placu zabaw.

Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do Parku Zdrojowego w Nałęczowie. Nie straszny był dla nas upał sięgający 30°C, ponieważ byliśmy dobrze zaopatrzeni w wodę mineralną, nakrycie głowy i odpowiedni strój. Pani przewodnik zadbała o częste przerwy i odpoczynek w cieniu pod drzewami. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Wszystkim nam się bardzo podobała ta  wycieczka!!