Fot. D. Martynowska. Grupa uczniów naszej szkoły w oczekiwaniu na seans filmowy w Cinema City Plaza-Lublin.

W kinie, w Lublinie……

Dnia 5 czerwca br. chętni uczniowie uczestniczyli w wyjeździe do Lublina, którego głównym celem był seans filmowy w Cinema City Plaza-Lublin. Rano przywitało nas pochmurne niebo i nieco chłodny wiatr i nic nie wróżyło słonecznej pogody. Niezrażeni taką aurą, o godz. 7.43 udaliśmy się na  pobliski przystanek MPK, aby autobusem  linii nr 54 dotrzeć do Lublina. Młodsi uczniowie mieli okazję poznać trasę tego autobusu oraz w ogóle zaznajomić się z takim sposobem podróżowania. Najwięcej frajdy sprawiło im kasowanie biletów, co też czynili z upodobaniem, wszak jazda autobusem MPK nie zdarza się zbyt często.

Tymczasem pogoda się wyklarowała i  nastał piękny, słoneczny dzień……

Po przesiadce,  już w samym  Lublinie, dotarliśmy w okolice Parku Saskiego (niedawno został odnowiony), a że mieliśmy trochę czasu do otwarcia kina, spędziliśmy go  na parkowym placu zabaw.

Odbyło się to ku uciesze nie tylko tych najmłodszych. Starsi z radością dosiedli bujanego „węża” oraz zabawili na oryginalnej karuzeli złożonej z kilku gumowych „orczyków”. Po rozpędzeniu karuzeli powiewało się na tych „orczykach” niczym flaga na wietrze.

Po tych  chwilach uciechy, drogą   przez park, doszliśmy do ul. Lipowej, a następnie do Galerii Plaza.

Po zakupieniu biletów  do kina mieliśmy  jeszcze czas na  małe „co nieco”, po czym – w doskonałych humorach – udaliśmy się na seans filmowy. Barwny i emocjonujący film dostarczył nam kolejnych emocjonujących wrażeń.

Po seansie, w ekspresowym tempie wróciliśmy do Stasina ciesząc się z tak udanego dnia!