Fot. D. Martynowska. Uczniowie szkoły z opiekunami biorącymi udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie w dniu 29.05.2019r.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie, która odbyła się 29 maja 2019r. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzić ogród botaniczny z przewodnikiem oraz zapoznać się z roślinami, krzewami, drzewami jakie porastają na obszarze 21 ha o różnicy wysokości 40 m. Pogodę mieliśmy wymarzoną, było ciepło, niebo było nieco zachmurzone, więc słońce zbyt mocno nie grzało. Tego dnia przeszliśmy wiele kilometrów, ale co pewien czas siadaliśmy sobie na ławeczkach i odpoczywaliśmy w cieniu drzew. Uczniowie spacerowali alejkami ogrodu i wspinali się po wąskich, kamienistych ścieżkach. Oglądając ogród botaniczny, byliśmy zachwyceni jego pięknem. Urzekła nas niesamowita sceneria ogrodu, wspaniałe kompozycje, bajeczne kolory i cudowne, upojne zapachy. Z zaciekawieniem podziwialiśmy wodospady, strumyki, stawy oraz rośliny z różnych stref klimatycznych. Dzieci wyszukiwały najbardziej interesujące ich elementy przyrody ożywionej i nieożywionej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rośliny egzotyczne oraz pięknie kwitnące piwonie i róże. Wspaniałą atrakcją w ogrodzie były oswojone kaczki pływające po stawach. Uczniowie byli zadowoleni, ponieważ mogli z bliska obejrzeć, powąchać i dotknąć wiele ciekawych roślin.

Ogród wywarł na nas niesamowite wrażenie. Było przepięknie, bajecznie, kolorowo, tak cudownie, że nie chciało się jeszcze wracać. Mogliśmy tam wypocząć i zrelaksować się na łonie przyrody, słuchając śpiewu ptaków i szumu drzew.

Wrażenia były niezapomniane co malowało się na szczęśliwych obliczach uczestników wycieczki. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i ubogaceni w wiedzę na temat tak interesującego świata przyrody. Wycieczka dostarczyła nam mnóstwo nowych wrażeń i pozytywnych emocji. Grupie towarzyszyli opiekunowie: mgr Ewa Kliczka, mgr Edyta Strug, mgr Aneta Podleśna, mgr Agnieszka Chomicka, mgr Dagmara Martynowska. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.