Szkolny Dzień Dziecka

„Wszystkie dzieci nasze są: Basia, Michael, Małgosia, John, na serca dnie mają swój dom, uchyl im serce jak drzwi. Wszystkie dzieci nasze są: Borys, Wojtek, Marysia, Tom, niech małe sny spełnią się dziś, wyśpiewaj marzenia, a świat będzie nasz!…”Słowa tej jakże popularnej piosenki Majki Jeżowskiej towarzyszyły nam dzisiaj przez cały dzień w szkole.  Słodki, sportowy, artystyczny, teatralny, a przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka. Tak można powiedzieć o dniu 01 czerwca 2019r. w naszej szkole – to zwykły dzień pracy, jednak jakże innych od pozostałych. Nikt nie myślał o kartkówkach, sprawdzianach, odpytywaniu, na twarzach dzieci gościł uśmiech i ochota na wspólną zabawę.

Świętowanie rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie kl. VIII pod okiem mgr Anny Zaborskiej nauczyciela języków obcych zaprezentowali przedstawienie w języku niemieckim pt. ”Rotkappchen” (Czerwony Kapturek). Praca nad projektem wymagała od uczniów ogromnego zaangażowania, zdyscyplinowania i kreatywności. Ich zadaniem było przygotowanie scenografii, kostiumów oraz ścieżki dźwiękowej do przedstawienia. Nie lada wyzwaniem okazała się praca nad dykcją jak i przyswojenie ról w języku niemieckim, który w naszej szkole jest nauczany jako drugi język obcy nowożytny.

Uczniowie doskonale wcielili się w odgrywane przez siebie role: Wojtek w rolę wilka, Bartosz w tytułowego Czerwonego Kapturka, Łukasz w rolę babci, Wiktoria w rolę matki oraz  Kacper w przepięknego motylka i Konrad w leśniczego. Narratorkami były: Zuzanna, Aleksandra i Ania. Mimo aktorskiej tremy uczniowie kl. VIII wspaniale zagrali swoje role do jednej z najbardziej znanych na całym świecie bajek braci W. i J. Grimm. Gromkie brawa i słowa uznania, były największą nagrodą dla uczniów. Gratulacje!

Uczniowie klas IV -VI pod okiem mgr Agnieszki Chomickiej nauczyciela języka polskiego, dokonali podsumowania i pokazali szerszej widowni prezentację multimedialną, z którą 04 czerwca 2019r., pojadą do Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na podsumowanie kończącego się projektu w którym jako szkoła braliśmy udział w mijającym roku szkolnym. Prezentacja bardzo podobała się zebranym, także zostanie zaprezentowana szerszej widowni w dniu zakończenia roku szkolnego.

Następnie odbyła się część rekreacyjna. Nie zabrakło rozgrywek i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, przygotowanych przez Panie z oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w sportowej rywalizacji, gdzie o dobór konkurencji zadbał mgr S. Furtak, a wpisywanie wyników konkurencji mgr Regina Wójcik. Nad oprawą muzyczną czuwała Pani mgr Dagmara Martynowska. Słowa podziękowania należą się uczniom z Samorządu Szkolnego i opiekunowi mgr Aleksandrze Poręba, którzy pomagali w organizacji i sprawnym przebiegu święta. Na zakończenie zmagań sportowych i zabaw na świeżym powietrzu uczniowie otrzymali pyszne lody w kubeczkach.

Na koniec dnia uczniowie stwierdzili, że Dzień Dziecka powinien być częściej, a nie raz w roku! Wszystkiego dobrego, Drogie Dzieci!