Fot. D. Martynowska: Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stasinie w czasie występu pod kierunkiem mgr A. Podleśnej, podczas akademii z okazji "Dnia Matki i Ojca”.

„Dzień Matki i Ojca” -akademia

W dniu 24.05.2019r., tj. piątek, odbyła się akademia  z okazji „Dnia Matki i Ojca”, na którą uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu – swoje mamy i tatusiów. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości i złożenia życzeń przez dyr. szkoły mgr Jacka Wójcika i przedstawiciela samorządu szkolnego.

Józef Ignacy Kraszewski napisał „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.” Aby całym sercem podziękować swoim mamom za ten ogromny dar, cała społeczność szkolna, pod kierunkiem nauczyciela klasy drugiej Pani mgr Anety Podleśnej i wychowawców: oddziału przedszkolnego mgr Ewa Kliczka i klasy pierwszej mgr Edyta Strug, przygotowała specjalny program artystyczny. Na początek wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia  szkoły tańca Wasilewska-Felska, pod kierunkiem  instruktor Dominiki Król.

Następnie uczniowie zaprezentowali wiersze i śpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną i ojcowską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Składali piękne życzenia swoim mamom i tatusiom, którzy oglądali występy z uśmiechem, ale czasem i z łezką wzruszenia. Największy aplauz zebranej widowni wzbudził  „Taniec stokrotek” i „Taniec z parasolem”. Nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” dla rodziców oraz  własnoręcznie wykonanych laurek i upominków a dzieci z oddziału przedszkolnego  przygotowały rodzicom laurki z własnym  portretem.

Dzieci przygotowały też „Galerię pod Stokrotką” gdzie na tablicach umieściły portrety swoich  rodziców z ich krótką charakterystyką. Zadaniem rodziców było rozpoznanie siebie na portrecie.

Niezwykle dumne ze swoich pociech mamy i tatusiowie dalszą część spotkania spędzili na degustacji i wspólnych rozmowach.