„Dziób w dziób“

W piątek 15 marca 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klas młodszych udali się ze swoimi wychowawczyniami do Teatru Andersena w Lublinie na przedstawienie „Dziób w Dziób“ Maliny Prześlugi w reżyserii Elżbiety Depty.

Pewnego dnia jeden z gołębi, Janusz, znika, banda oskarża kotkę o porwanie. I choć nie mają żadnych dowodów, kotka jest wcieleniem zła i wszystko co najgorsze w życiu gołębia to właśnie wina tego futrzaka. Jako negocjator pomiędzy kotką i gołębiami, w sprawie zniknięcia ich kumpla występuje…mały, słaby ale rezolutny wróbel Przemek. Wróbel jest outsiderem. Zafascynowany gołębiami, próbuje się wkraść do ich grupy. Ale czy dostojne, duże ptaki zaakceptują nowego mikrusa? W ptasim światku nastały niespokojne czasy. Równie niespokojne jak nasze, współczesne. O nich jest tak naprawdę  to przedstawienie.

Dramat został nagrodzony w 24. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Po spektaklu nasze dzieci już wiedzą, że „warto iść przez życie razem, dziób w dziób”. Bo przecież ptak to ptak, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo… albo odkryć, że tak naprawdę problemu nie ma!