Fot. J. Wójcik. Na zdjęciu od lewej strony w górnym rzędzie: Tomasz Wójcik-Komendant Gminny OSP, Jerzy Wójtowicz-pracownik U.G. w Konopnicy, , Anna Olszak Zastępca Wójta Gminy Konopnica, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Jerzy Sieńko, uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie: A. Mazurek z kl. VIII, Paulina Gęca z kl. VI, Nina Wierzchowska z kl. V.

Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 11 marca 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopnica odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do turnieju przystąpiły  reprezentacje  8  szkół z terenu gminy Konopnica, tj.: Motycza, Konopnicy, Zemborzyc Tereszyńskich, Radawca Dużego, Radawczyka Drugiego, Szerokiego oraz Stasina. Konkurs rozgrywany był w dwóch  kategoriach wiekowych: pierwsza to uczniowie klas I-VI, druga uczniowie klas VII-VIII i III klasy gimnazjum.

Po bardzo sprawnym i szybkim rozwiązaniu testów przez 19 uczestników okazało się, że potrzebna jest dogrywka o III miejsce dla trójki  uczniów w pierwszej kategorii wiekowej. Jak się później okazało potrzebna była jeszcze trzecia dogrywka w wyniku, której Paulina Gęca zajęła III- miejsce, a V miejsce Nina Wierzchowska.

W kategorii uczniowie klas VII-VIII i III klasy gimnazjum, II miejsce zajęła Aleksandra Mazurek uczennica kl. VIII z naszej szkoły.

Puchary, pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody wręczali: Zastępca Wójta Gminy Konopnica  Anna Olszak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Jerzy Sieńko,Tomasz Wójcik-Komendant Gminny OSP. Uczniów do konkursu przygotowywała mgr Dagmara Martynowska – nauczyciel techniki, którą wspierał logistycznie mgr Sławomir Furtak nauczyciel wychowania fizycznego, a opiekę nad uczniami w czasie konkursu sprawował mgr Jacek Wójcik-dyr. szkoły.  Opiekunom  i wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników!

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej.