Fot. D. Martynowska. Uczestnicy balu karnawołowego w Szkole Podstawowej w Stasinie w dniu 02.02.2019 roku.

Tak bawiliśmy się w sobotę…………..

Bal karnawałowy to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkolnych. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji wtedy jest co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe bajkowe stroje w które poprzebierane są dzieci, poczęstunek. To wszystko składa się na organizowaną zazwyczaj przed feriami zimowymi zabawę.

Do zabawy w tegorocznym balu zaprosiły nas Panie animatorki: Katarzyna i Justyna, które przez kilka kolejnych godzin serwowały wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, ale wciąż popularne. Piosenki na pewno podobały się sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów. Panie animatorki dzielnie wspierali wychowawcy i nauczyciele naszej szkoły. Nie zawiedli, też Rodzice którzy jak zwykle zadbali o poczęstunek. Były słodkie ciastka, owoce, napoje, a w niektórych klasach włoska pizza. Dziękujemy im za trud i przygotowania!

Bal karnawałowy to nie tyko taniec. Tradycją corocznych balów są liczne konkursy. I tak, uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, tańczyliśmy, były zabawy z kolorową chustą animacyjną, konkurowaliśmy w zawodach sprawnościowych. Było super!

Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i w znakomitych humorach pożegnali się z Paniami prowadzącymi, wszak w poniedziałek trzeba wracać do szkoły. Ferie zimowe zaczynają się dopiero od następnego tygodnia tj. 11 lutego. Kolejna zabawa karnawałowa za nami!