Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

ŚDTM (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata  uczestniczyły w tym wydarzeniu. Do akcji przystąpiła również nasza szkoła, a szkolnym koordynatorem została mgr Dagmara Martynowska, którą  wspierał Samorząd Uczniowski.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli młodsi uczniowie: Nina,Łucja i Anastazja, tworząc specjalną Komisję Egzaminacyjną. Zaopatrzeni  w losy przepytywali starszych kolegów oraz nauczycieli. Na zdających, którzy pomyślnie zdali egzamin przed Komisją czekają certyfikaty przygotowane przez organizatora akcji!

Organizatorem Głównym akcji jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.

Informacja i logo akcji pochodzą ze stron: https://www.wmtday.org/pl/podstawowe-informacje-o-akcji