„Leśna Kwatera Legionistów”

W roku 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczą w różnych działaniach upamiętniających to historyczne wydarzenie.

W dniu dzisiejszym, tj. 24.09.2018 roku pod egidą  Centrum Dobrego Wychowania -Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie, uczniowie klas VI -VIII wzięli udział w grze survivalowej „Leśna Kwatera Legionistów”. Na wstępie młodzież została zapoznana z informacjami dotyczącymi Legionów Polskich oraz ważnymi wydarzeniami mającymi miejsce w czasie I wojny światowej na terenie Lubelszczyzny. Po przejściu rekrutacji do Legionów uczniowie musieli przejść labirynt, rozwiązać zagadki, odnaleźć miejsca wskazane na mapie, pokonać tor przeszkód oraz opatrzyć rannego i przetransportować go do szpitala polowego. Wszystkie grupy doskonale pracowały z mapą, co pozwoliło im odnaleźć ukryte w terenie litery hasła: „Prawdziwy Legionista nigdy się nie poddaje, walczy do ostatniej kropli krwi”.

Po wspólnym posiłku podczas zajęć grupowych uczniowie przygotowali prezentacje postaci trzech wybranych legionistów oraz pytania do dalszego przebiegu gry.

Ostatnim zadaniem było wykonanie plakatu informującego o działaniach i uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości 11 listopada. Dzisiejszy dzień był doskonałą nauką historii, patriotyzmu i poświęcenia dla Ojczyzny.