kot

Eliminacje gminne OTWP

kot

W dniu 05 marca 2018 r. odbyły się w Urzędzie Gminy w Konopnicy eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe kl. IV-VI oraz klasa VII i gimnazjum. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Konopnica wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 20 trudnych pytań.

W tym roku podium należało do naszych uczennic, w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Nikola Kowalczyk (z kl.VI), a III miejsce Anastazja Podleśna (z kl. IV). W II grupie wiekowej, żaden z uczniów naszej szkoły nie zadeklarował chęci udziału w konkursie. Zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu 23 kwietnia 2018r., już dziś trzymamy kciuki za Nikolę, aby dostała się do konkursu na szczeblu ogólnopolskim.
Nagrody rzeczowe, puchary i wyróżnienia laureatom konkursu wręczali: Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko. Nikola w nagrodę otrzymała tablet, a Anastazja deskorolkę.
Gratulujemy laureatom oraz mgr Dagmarze Martynowskiej, przygotowującej uczniów do konkursów, osiągniętego wyniku. Wierzymy, że zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa pożarowego i nie tylko.

    mgr K. Mackiewicz-administrator strony