alt

„Krowa kłamczucha”

alt

Dnia 12 października 2017r. zawitali do naszej szkoły artyści teatru kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza ze spektaklem pt. „Krowa Kłamczucha”. Sztuka w zabawnej formie opowiada o niesfornej krowie. Tytułową bohaterką przedstawienia była krowa, która okłamywała swoich bliskich: gospodynię, pieska, kotka i w konsekwencji gospodyni kazała jej opuścić dom.

Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić.

Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania a także prawdziwej przyjaźni. Przedstawiona sztuka teatralna ukazała prawdziwe oblicze kłamstwa. Krowa Kłamczucha zyskała sympatię, ale tylko dlatego, że przeprosiła za swe niecne czyny i obiecała poprawę.

W efekcie dzieci nie tylko miło i wesoło spędziły czas, ale również poznały niedobre skutki kłamstwa, co – miejmy nadzieję – pozostanie w nich na dłużej.

mgr Aneta Podleśna-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej