alt

„Międzynarodowy Dzień Kropki – Dot Day”

alt

• W poniedziałek, po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”….Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka

• Tego dnia w naszej szkole wyświetlono film pt. „The Dot”, a uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w „kropkowe” ciuszki lub doklejali kropki do ubrań. Po projekcji filmu, każdy próbował swoich sił podczas „kropkowej pracy”, pobudzającej twórcze myślenie i kreatywność. Uczniowie postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów, wypisując je na kartce. Na szkolnym korytarzu można podziwiać wystawę kropkowych obrazów jak również „drzewo talentów” autorstwa naszych uczniów.

• Dziękujemy mgr Dagmarze Martynowskiej, nauczycielowi matematyki za zorganizowanie z Samorządem Szkolnym akcji na terenie szkoły. W przyszłym roku też kropkujemy!