dziendziecka2017

Dzień Dziecka

dziendziecka2017

Słodki, sportowy, artystyczny, teatralny, a przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka. Tak można powiedzieć o dniu 01 czerwca w naszej szkole – to zwykły dzień pracy, jednak jakże innych od pozostałych. Nikt nie myślał o kartkówkach, sprawdzianach, odpytywaniu, na twarzach dzieci gościł uśmiech i ochota na wspólną zabawę.

W godzinach porannych klasa II z wychowawcą Panią mgr Ewą Dudek wybrała się do&nbspFilharmonii Lubelskiej na „Muzykę filmową dla dzieci ze znanych bajek”. Oczywiście wycieczka w drodze powrotnej nie mogła obojętnie przejechać obok McDonaldsa. A tam moc upominków, prezentów i promocji. Dzieci wiedzą, że w dużej ilości jest to niezdrowe jedzenie, ale chciały się o tym przekonać same.

Pozostali wychowawcy zadbali o słodkie upominki w klasach. W oddziale przedszkolnym była nawet wata cukrowa przygotowana przez Panią Katarzynę Wadowską.

Atrakcją dla dzieci był też samochód policyjny, do którego można było wsiąść, a nawet włączyć sygnał dźwiękowy. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem policjanta na służbie. Krótką pogadankę o bezpieczeństwie na drodze przeprowadził nasz dzielnicowy: starszy sierżant Piotr Wadowski. Najmłodsze dzieci otrzymały w prezencie od policjanta opaski odblaskowe.

Następnie odbyła się część rekreacyjna. Nie zabrakło rozgrywek i zabaw ruchowych na&nbspświeżym powietrzu, przygotowanych przez Panie: K. Kutwa, R. Wójcik, K. Słowik, E.&nbspStrug. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w rywalizacji.

Uczniowie w tym dniu otrzymali pyszne lody w kubeczkach, ufundowane przez Radę Rodziców.

W samo południe rozpoczął się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją szkoły, a reprezentacją prowadzoną przez trenera Marcina Popławskiego. Pogoda dopisała, nie było za bardzo gorąco. Zwyciężyła drużyna „szkółki piłkarskiej”, ale wszyscy zawodnicy i kibice wiedzieli, że wynik sportowy nie był najważniejszy, a dobra zabawa. Tym bardziej, że trener chciał dać pograć wszystkim zawodnikom i zawodniczkom „szkółki piłkarskiej”.

Na koniec dnia uczniowie stwierdzili, że Dzień Dziecka powinien być co najmniej raz w&nbspmiesiącu, a nie raz w roku. Wszystkiego dobrego, Drogie Dzieci! Zapraszamy do obejrzenia fotografii  z obchodów  Dnia Dziecka do „Galerii zdjęc”.

mgr Anita Kozłowska-opiekun S.U.