motycz2017

Wyniki konkursu „Moja Gmina w Przyszłości”

motycz2017

W dniu 03 czerwca 2017r, tj. sobota, podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka w&nbspMotyczu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Moja Gmina w Przyszłości”.

Konkurs polegał na wykonaniu grupowej przestrzennej pracy plastycznej z dowolnych materiałów w formie makiety. Makietę należało umieścić na trwałej podstawie. Wybór techniki wykonania oraz materiałów był dowolny, przy czym zalecane było użycie materiałów w miarę trwałych, które gwarantują bezpieczną ekspozycję. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Konopnica

Celem Konkursu było pobudzenie aktywności dzieci z terenu Gminy Konopnica do&nbspzasięgnięcia i wyrażania opinii zarówno w kwestiach bardzo małych i lokalnych np.: planowanie szlaków rowerowych i placów zabaw, jak i nieco szerszych tj.&nbspplanowanie strategiczne, obejmujące rozwój nieco większych obszarów oraz uświadomienie roli społeczności lokalnej w aktywnym kształtowaniu polityki przestrzeni, w której na&nbspco&nbspdzień żyją.

Na konkurs wpłynęło 15 prac ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie, tj. szkół w: Stasinie, Konopnicy, Motyczu, Radawcu Dużym i Zemborzycach Tereszyńskich. Jest nam miło zakomunikować, że zwyciężyły ex aequo trzy prace: pierwsza i druga ze Szkoły Podstawowej w Stasinie wykonane przez uczniów z klasy IV i V, opiekunowie prac: mgr&nbspAnna Kutwa i mgr Regina Wójcik, trzecia praca wykonana przez uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy. Każda z trzech nagrodzonych klas, otrzymała od organizatora konkursu nagrodę pieniężną w wysokości 2000,00 zł. z przeznaczeniem na zorganizowanie wycieczki turystyczno-krajoznawczej. Nagrody wręczyli: Przedstawiciel Fundacji Inicjatyw Menadżerskich w Lublinie, Wójt&nbspGminy Konopnica Mirosław Żydek, Zastępca Wójta Anna Olszak.

Nagrody pocieszenia w formie drobnych upominków od organizatora otrzymali również uczniowie klasy VI z naszej szkoły, którzy wykonali makietę pod kierunkiem mgr&nbspKatarzyny Słowik. Gratulujemy zwycięskim klasom i ich wychowawcom. Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w realizacji projektu, przewiezienie prac, „trzymanie za&nbspnas kciuków”.

Ponieważ wręczenie nagród zbiegło się w czasie z Gminnym Dniem Dziecka oraz&nbspotwarciem kompleksu sportowo- rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej im.&nbspW.&nbspWitosa w Motyczu niespodzianek i atrakcji do dobrej zabawy nie brakowało. Dziękujemy dyrektor szkoły mgr Marcie Och, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w&nbspMotyczu za gościnność i słodki poczęstunek.

mgr Regina Wójcik-wychowawca klasy V