ozoboty

Ozoboty opanowały Stasin

ozoboty

W dniu 07 kwietnia 2017 roku w naszej szkole miała miejsce inwazja „Ozobotów”, które przywiozła ze sobą na pokazy mgr Agnieszka Kowalska związana z firmą EduSense w Lublinie oraz Lubelskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Lublinie, ul.&nbspDobrzańskiego. Pani Agnieszka na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki, kodowania i&nbspprogramowania i nie ukrywa, że w tym odnajduje swoje pasje.

„OZOBOT”- to mały, ale bardzo inteligentny robot. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w&nbspPolsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii „Best Robot” na&nbspmiędzynarodowych targach w USA: „Consumer Electronics Show” w 2015r. oraz&nbsp”International Toy Fair” w 2014r.

W czasie warsztatów uczniowie poznali możliwości kodowania przy wykorzystaniu oprogramowania „Ozoblocky.pl.„. Układając sekwencje poleceń i programując Ozoboty uczniowie obserwowali, jak roboty sprawnie wykonują, to co im uczniowie zaplanowali. Zajęcia  z robotami odbywały się w dwóch grupach wiekowych.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za osiągnięcie wspaniałych wyników w programowaniu robotów. Patrząc na małe Ozoboty przemierzające zakodowane trasy, uczniowie uśmiechali się i powtarzali „Takie małe a&nbspcieszy…………..„.

mgr Regina Wójcik-wychowawca klasy V