motyle

Przywitaliśmy wiosnę w naszej szkole

motyle

wiosna

Fot. R. Wójcik. Najciekawsze kreacje uczniów naszej szkoły. Wszyscy zasłużyli na tytuły „Miss” i&nbsp„Mistera” Wiosny!

Wczoraj, 21 marca, jak co roku obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej i uczestniczyli w&nbsp„Wiosennym Turnieju Klas„. Pierwszą konkurencją była sztafeta, podczas której uczniowie nie tylko jak najszybciej musieli przejść „kaczym chodem”, ale również odpowiedzieć na pytania dotyczące wiosny. Następnie każda klasa miała 10 minut na przygotowanie i zapisanie swojego hasła promującego szkołę. „Wiosenna Komisja Konkursowa” w składzie: Pan Dyrektor Jacek Wójcik, Pani Arleta Kamińska sekretarz szkoły oraz Pani Joanna Peciak uznali że najlepsze hasło, przygotowała klasa II. Hasło brzmi: „Tu w Stasinie daję słowo, żyje nam się odlotowo! Raz, dwa, trzy! Raz i dwa! To jest szkoła na 102!” Gratulujemy klasie II!

Klasy zmierzyły się również w krótkim zadaniu polegającym na napisaniu jak największej ilości słów związanych z wiosną w ciągu minuty. Wygrała klasa V z liczbą 32 słów! Gratulacje! Ostatnią konkurencją wzbudzającą wiele emocji, była Wiosenna Rewia Mody. Każda klasa wybrała dwóch reprezentantów uczestniczących w konkursie na Miss i Mistera Wiosny 2017! Klasy miały 30 minut na wspólne przygotowanie strojów swoich reprezentantów. Następnie reprezentanci przedstawiali swoje stroje na&nbspwiosennym wybiegu przed Komisją i resztą uczniów naszej szkoły. Wiosenna Komisja miała ciężką decyzję do podjęcia…. I postanowiła, że wszystkim reprezentantom należą się tytuły Miss i Mistera Wiosny, a ich klasom za organizację i&nbspzaangażowanie Dyrektor Szkoły wręczył dyplomy.

Za organizację odpowiedzialna była Pani Katarzyna Słowik oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pani Anita Kozłowska. Jako organizator, w imieniu swoim oraz Pani Anity bardzo chciałam podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do&nbspobchodów Pierwszego Dnia Wiosny oraz oczywiście uczestnikom za ich zaangażowanie i świetną energię! Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w zakładce „Galeria zdjęć”.

 

mgr Katarzyna Słowik, wychowawca kl. IV

kwiaty