wawa2017

WYCIECZKA DO KRAINY WIEDZY – CN KOPERNIK

wawa2017

Fot. R. Wojcik. Uczestnicy wycieczki do Warszawy wraz z opiekunami.

16 marca 2017r. uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie. Był to wyjazd pełen niezwykłych doznań i&nbspnowych doświadczeń.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od podróży pociągiem, która dla wielu była pierwszą dłuższą wyprawą tym środkiem lokomocji. Kolejne nowe doświadczenia czekały na nas w&nbspmetrze, gdzie należało samodzielnie skasować bilet i przejść przez bramki prowadzące na podziemne perony. Zanim przeszliśmy do samego gmachu Centrum odwiedziliśmy po drodze Syrenkę i z perspektywy drugiego brzegu podziwialiśmy charakterystyczny kształt Stadionu Narodowego.

W samym Centrum Nauki KOPERNIK atrakcji, a właściwie wiedzy podanej w formie niezwykłych doświadczeń i eksperymentów było tak wiele, że trudno byłoby je wszystkie tutaj opisać. Każdy mógł wybrać swoją ścieżkę i w dowolny sposób poznawać to, co&nbspnajbardziej przypadło mu do gustu. Można było poleżeć na łożu fakira, oszukać zmysły w pokoju złudzeń, wywołać deszcz, udać się w podróż latającym dywanem, posłuchać odgłosów różnych religii, wydostać się z tonącego statku i… wiele, wiele innych. Hitem jednak był udział w warsztatach wysokiego napięcia, w czasie których włosy dosłownie stawały dęba i co chyba najlepiej zobrazują nasze zdjęcia.

Wiedza podana w takiej formie staje się niezwykłą przygodą, podczas której czas mija niepostrzeżenie, a wszyscy świetnie się bawią. W imieniu własnym i wychowawców klasy V i VI: Reginy Wójcik i Katarzyny Słowik pragnę zaznaczyć, że miło nam było podróżować i zwiedzać stolicę w towarzystwie tak dobrze ułożonych i miłych wychowanków. Gratulujemy Rodzicom!
Zapraszamy do obejrzenia fotografii z wycieczki w zakładce po prawej stronie „Galeria Zdjęć”.

mgr Katarzyna Kutwa- wychowawca kl. IV