jaselka2017

Jasełka dla Hospicjum

jaselka2017

W niedzielę 08 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościele parafialnym w Konopnicy jasełka bożonarodzeniowe pt. „ Ach, co za noc!”

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy drugiej, trzeciej i czwartej z wielkim przejęciem i radością wcieliły się w swoje role. W symbolicznej szopce, gdzie Maryja i Józef czuwali nad małym Jezusem pojawili się piękni Aniołowie, rozmaite Zwierzęta, ubodzy pasterze oraz dostojni Królowie prowadzeni przez betlejemską Gwiazdę. Wszyscy przybywali z uśmiechem i radosnym śpiewem pastorałek dla Małego Króla.

Nagrodą dla najmłodszych aktorów były słodycze i ogromne brawa od zebranych w świątyni wiernych. Swoim występem nasi najmłodsi uczniowie po raz kolejny wsparli podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Zebrane po występie pieniądze zostaną przekazane na konto Hospicjum.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za ogromną życzliwość, pomoc w przygotowaniu strojów, przewiezienie dekoracji oraz przyjazd z dziećmi na próbę pomimo silnego mrozu! Wszystkim Dzieciom gratuluję ogromnego talentu, wspaniałego występu i wrażliwych serc, gotowych pomagać innym. Bardzo dziękuję także p. Renacie Rożek i p. Katarzynie Wadowskiej za ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc w realizacji naszych jasełek.

mgr Katarzyna Kutwa-katecheta