Szkolne spotkanie opłatkowe

wigilia2016

Fot. R. Wojcik. Uczniowie szkoły w wystawianych Jasełkach podczas spotkania opłatkowego.

Święta Bożego Narodzenia otacza szczególna aura, której wszyscy oczekujemy. Ich wyjątkowość nie wynika jedynie z atmosfery przygotowań świątecznych, czy zapachu choinki. Wyjątkowość tych Świąt polega również na tym, że pozwalamy, by w trakcie ich trwania czas płynął wolniej, bez pośpiechu i hałasu codzienności.

22 grudnia 2016r. zgodnie z tradycją w szkole zorganizowano spotkanie opłatkowe. W klimat Świąt Bożego Narodzenia całą społeczność szkolną oraz Rodziców i zaproszonych gości wprowadziły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas starszych wystawiając Jasełka, pod kierunkiem mgr Anny Kutwa, mgr Katarzyny Wadowskiej. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie dzieci w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, Józefa, Maryi, króli i pasterzy, przebrane za zwierzęta, pięknie śpiewały kolędy i recytowały przygotowane role, przypominając tajemnicę narodzin Zbawiciela.
Następnie po życzeniach świątecznych dyrektora szkoły mgr Jacka Wójcika wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem. Atmosfera była bardzo rodzinna i wzruszająca, co potwierdza znaczenie szkoły jako placówki mającej nierozerwalny wpływ na szerzenie tradycji i kultury w społeczności lokalnej.

mgr Anita Kozłowska-opiekun S.U.