trolewkinie

„O” w Cinema City w Lublinie

trolewkinie

Fot. R. Wójcik. Grupka przedszkolaków w kinie Cinema City w Lublinie z wychowawcą mgr Katarzyną Wadowską.

Dzieci z oddziału przedszkolnego, wraz z opiekunami Katarzyną Wadowską i Reginą Wójcik w dniu 15.11.2016r. wybrały się na długo wyczekiwany wyjazd do kina na film animowany „Trolle”. Seans rozpoczynał się o godzinie 10:40, dlatego mieliśmy trochę czasu na wizytę w KFC. Podczas seansu na sali panowała cisza, którą przerywały częste wybuchy śmiechu naszych przedszkolaków.

Tytułowe „Trolle” to przepełnione radością życia, rozśpiewane stworki, które obdarzono bajecznie kolorowymi włosami, układającymi się w niezwykłe fryzury. Spokój w ich krainie zakłóca pojawienie się tajemniczego giganta… Jedna z bohaterek Poppy, wyrusza na misję ratunkową, która zaprowadzi ją w wielki, szeroki, nieznany dotąd świat.

„Trolle” skierowane są do najmłodszych widzów z przesłaniem, że szczęścia należy szukać w sobie, a nie na zewnątrz. Film utrzymany jest w dobrym tonie i znajdziemy w nim sporo niezłych żartów, tak słownych jak i rysunkowych.

Po zakończonym seansie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się na parking, na którym czekał na nas bus. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki. Wrażenia i emocje jeszcze długo towarzyszyły dzieciom po powrocie do szkoły.

mgr Katarzyna Wadowska-wychowawca oddziału przedszkolnego