ekologicznagmina

Ekologicznie w Gminie Konopnica – nasze sukcesy

ekologicznagmina

Fot. Laureaci z organizatorami konkursów: mgr M. Zarajczyk-Gorzko, mgr P. Gozdkiem nauczycielami Szkoły Podstawowej w Konopnicy, opiekunem mgr R. Wójcik i Rodzicami.

Uroczystość podsumowania gminnych konkursów realizowanych w ramach przedsięwzięcia „Ekologicznie w Gminie Konopnica” odbyła się 09.11.2016 w Szkole Podstawowej w Konopnicy. Wyłoniono laureatów, wręczono dyplomy i nagrody w konkursach Wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym” i „Ekologiczny kosz do segregacji odpadów”.

W konkursie „Wiedzy o Roztoczańskim PN” na etapie szkolnym udział brało 11 uczniów, a do etapu gminnego zakwalifikowało się 6. Test wiedzy w SP Konopnica pisało 30 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych. Z naszej szkoły Nikola Kowalczyk kl. V i Łukasz Łakota kl. VI zdobyli maksymalną ilość punktów i zajęli ex aequo I miejsce. Rewelacyjnie spisali się również ich młodsi koledzy z kl. IV Paulina Gęca, Łukasz Łakota, Mateusz Suchowolak zajmując II miejsce w gminie.

Szkolna Komisja Konkursowa „Ekologiczny kosz do segregacji odpadów” z 13 prac na etap gminny zakwalifikowała 7. W czasie uroczystości w SP Konopnica, można było podziwiać ponad 30 kolorowych i kreatywnie wykonanych koszy. Cieszy więc fakt, że I miejsce zajął Kamil Sztanke z kl. IV, a wyróżnienia otrzymali Nikola Kowalczyk i Paweł Basak z kl. V.

Serdecznie gratuluję i dziękuję Uczniom za determinację i wytrwałość w przygotowaniu się do konkursów. Życzę Wam dalszych sukcesów.
Gratuluję Rodzicom osiągnięć ich dzieci. Dziękuję za pomoc w organizacji dowiezienia uczniów i udział w uroczystości wręczania nagród.

mgr Regina Wójcik nauczyciel przyrody