motycz kl 0

Maluchy na warsztatach w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo

motycz kl 0

Fot. Grupa dzieci z oddziału przedszkolnego podczas warsztatów w Motyczu Leśnym z opiekunami.

W dniu 04 października 2016r. gupa starszych dzieci z oddziału przedszkolnego „O” wraz z&nbspopiekunami: mgr Katarzyną Wadowską i mgr Reginą Wójcik wzięło udział w&nbspwarsztatach zorganizowanych w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym. Po&nbspprzybyciu na miejsce organizatorki warsztatów pokazały nam etapy formowania papieru z wodnej zawiesiny włókien, odwadnianej na sicie ,,Papier czerpany”. Uczestniczące w&nbspzajęciach przedszkolaki z zainteresowaniem i ogromnym zaangażowaniem wykonywały poszczególne czynności z jakimi przyszło im się zmierzyć podczas warsztatów.

Kolejne zajęcia przy tradycyjnym piecu chlebowym dały małym uczestnikom wiele radości. W stroju piekarza, dzieci miały okazje samodzielnie przygotować bułeczki, które trafiły do pieca chlebowego. Warsztaty te, okazały się fantastycznym doświadczeniem dla młodych „piekarzy”.

Po powrocie do szkoły, przyszedł czas na skonsumowanie pysznych, pachnących i jeszcze cieplutkich bułeczek. Nie było dziecka, które nie poprosiłoby o dokładkę. Wyjazd sprawił dzieciom dużo radości, pozwolił zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Wszystkie przedszkolaki jednogłośnie stwierdziły, że chciałyby taki wyjazd jeszcze powtórzyć.

Administrator strony