kalatka1016

Ogólnopolski Projekt „Jem zdrowo”-VII edycja

kalatka1016

W bieżącym roku szkolnym „O”, klasa II i III przystapiły do VII edycji ogólnopolskiego projektu pt. „Jem zdrowo” realizowanego przez Fundację BOŚ, pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser-Duda.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i&nbspdolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od&nbspktórych zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o&nbspzdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

W ramach akcji dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 06 października br. realizowały kolejne zadania programu. W tym tygodniu wykonały „Owocową sałatkę”. Maluchy z&nbspprzejęciem i zaangażowaniem przygotowały się do tej pracy: załozyły fartuszki i&nbspumyły ręce, przygotowały potrzebne akcesoria kuchenne. Praca przebiegała w bardzo wesołej i&nbspsprawnej atmosferze. Dzieci doskonaliły umiejętności obierania, krojenia i&nbspmieszania składników sałatki owocowej.

Podczas degustacji wychowawczyni przypomniała, że witaminy zawarte w owocach są&nbspniezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka i utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

mgr K. Wadowska -wychowawca oddziału przedszkolnego