dniotwarteumcs

Dzień Otwarty Gimnazjum w Radawczyku Drugim

dniotwarteumcs

Fot. Galeria zdjęć Gimnazjum. Uczniowie Gimnazjum w Radawczyku Drugim prezentują wykorzystanie najnowszych pomocy dydaktycznych w procesie nauczania.

W minioną środę, tj. 27 kwietnia br., uczniowie klasy VI-tej odwiedzili Gimnazjum w&nbspRadawczyku Drugim z okazji odbywającego się tam Dnia Otwartego.

Program imprezy obfitował w różne atrakcje i niespodzianki. Na początku, całą grupą, zwiedzaliśmy poszczególne pracownie wspomnianej szkoły czyli np. pracownię fizyki, chemii, czy przedmiotów humanistycznych. Uczniowie oglądali nie tylko wystrój i&nbspwyposażenie tych sal, ale uczestnicząc w warsztatach i pokazach sprawdzali swoje wiadomości i zdobywali wiedzę z różnych dziedzin.

Na podstawie opowieści gimnazjalistów i przygotowanej przez nich prezentacji dowiedzieli się też, jak różnorodną działalność prowadzi gimnazjum oraz jakie z tego wynikają korzyści. Po przerwie, przeznaczonej na poczęstunek, odbyła się część konkursowa opisywanej imprezy. Jako pierwszy odbył się konkurs językowy zatytułowany

„Jestem poliglotą”. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły z każdej ze szkół podstawowych naszej gminy. Zabawne pytania i zagadki sprawdzały zarówno wiedzę ogólną na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec, jak też znajomość języka i kultury tych krajów. Nasz zespół w składzie: Karolina Podlaszewska, Szymon Besztak i Mateusz Leziak uzyskał w tej konkurencji zaszczytne II miejsce. Brawo!

Ostatnim punktem w tym dniu były rozgrywki sportowe. Były to różnorodne wyścigi sprawnościowe, jak też konkurs celnych rzutów piłką do kosza. Jak to zwykle bywa, tego typu konkurencje wzbudzają najwięcej emocji. Mimo, że mieliśmy w nich nieco mniej powodzenia, to bawiliśmy się naprawdę świetnie. Wisienką na torcie były przygotowane przez organizatorów atrakcyjne nagrody w postaci bogato ilustrowanych książek i piłek sportowych. Cała impreza z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wychowawczyni kl. VI –mgr Małgorzata Zawistowska