alicja barton

Alicja Barton czyta dzieciom…

alicja barton

Fot. R. Wójcik. Dyrektor Biblioteki Gminy Konopnica mgr Elżbieta Podleśna, poetka- Pani Alicja Bartoń rozdająca autografy najmłodszym uczestnikom spotkania autorskiego w Szkole Podstawowej w Stasinie.

 

Alicja Barton „Jaśkowa babcia”, której głos można usłyszeć w Radio Lublin odwiedziła nas w piątek 06 maja 2016. Z zawodu pielęgniarka, z zamiłowania poetka. Podczas spotkania autorskiego czytała swoje wiersze i bajki naszym uczniom. Przygodę z czytaniem własnej twórczości Alicja Barton rozpoczęła jako wolontariuszka w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Poetka opowiadała o tym, jak powstają jej wiersze. Ciekawie mówiła o sytuacjach, które są inspiracją w jej twórczości. Pani Ala pisze również piosenki. Pisarka była zachwycona zaangażowaniem dzieci przy wspólnym śpiewaniu jej piosenek. Wielu uczniów nabyło książki z osobistą dedykacją i autografem autorki. Na koniec uczniowie podziękowali Paniom za miłe spotkanie wręczając czerwone róże.

Poetce bardzo spodobało się malownicze położenie szkoły, sąsiedztwo domku góralskiego, jak również atmosfera panująca w naszej szkole.
Spotkanie z Alicją Bartoń zorganizowano w ramach współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Gminy Konopnica. Inicjatorem spotkania pisarki z młodymi czytelnikami naszej szkoły była Pani Elżbieta Podleśna dyrektor BG.
Spotkania autorskie są ciekawą formą rozbudzania zainteresowań czytelniczych dzieci.

mgr Regina Wójcik-bibliotekarz