UMCSeco

Dzień Ziemi na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej

UMCSeco

Fot. R. Wójcik. Uczniowie naszej szkoły podczas warsztatów na UMCS w Lublinie.

Już po raz dziewiąty Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie zaprosił uczniów i nauczycieli na uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Kolejna edycja, mająca na celu propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety, została zorganizowana w dniu 22 kwietnia 2016 roku. Uczniowie z klas IV-VI ze swoimi wychowawcami: mgr R. Wójcik, mgr A. Poręba, mgr&nbspM.&nbspZawistowską wzięli udział w cyklu zajęć.

Pierwsze zajęcia „KW dla Ziemi-zostań wspinaczem” odbyły się na sztucznej ściance wspinaczkowej, zorganizowanej przez Klub Wysokogórski Lublin. Z niecierpliwością czekaliśmy na swoją kolejkę, bo&nbspuczniowie poczuli ducha rywalizacji i każdy chciał spróbować, jak wysoko może się&nbspwspiąć. To zadanie wymagało pokonania lęków i słabości. Podziwialiśmy uczniów, którzy zdobyli ściankę i oglądali „Dzień Ziemi” z wysokości ponad 10m. Ta konkurencja podobała się uczniom najbardziej.

„Praktyczny przewodnik po górach” to kolejne warsztaty, na których uczniowie utrwalili swoje wiadomości, a prowadzący zajęcia byli pod dużym wrażeniem wiedzy naszych uczniów.

„Jestem eko„- ciekawa prezentacja multimedialna uświadamiająca, że nasze zdrowie zależy od naszych zachowań ekologicznych.

Koncert „Wiosenny jazz” w Instytucie Muzyki wprowadził nas w ciepłą, nastrojową atmosferę, a w Instytucie Sztuk Pięknych, na zajęciach „Sztuka i natura” podziwialiśmy drugie życie odpadów wykorzystanych w pracach artystycznych.

W naszej szkole co roku obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku ten dzień, uczciliśmy udziałem w warsztatach, wykładach, prezentacjach, konkursach, grach i zabawach zaproponowanych przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

mgr Regina Wójcik -nauczyciel przyrody