kurtyna

Widowisko Teatru „Kurtyna z Krakowa”.

kurtyna

W dniu 07.04.2016, tj. wtorek do naszej szkoły ponownie zawitał Teatr „Kurtyna” z Krakowa z&nbspwidowiskiem teatralnym „Kajtek szuka przyjaciela” dla najmłodszych widzów. Ta miniatura teatralna, oprócz tradycyjnych wartości scenicznych (zabawna, dynamiczna akcja, kostiumy, oprawa muzyczna, piosenki, wciągnięcie młodego widza w&nbspinterakcję) przynosi unikalną, posługującą się narzędziami teatru realizację ważnych elementów profilaktyki i edukacji: profilaktyka uzależnień związanych z&nbspgrami komputerowymi (ostrzeżenie przed iluzoryczną wizją świata kształtowaną przez media cyfrowe, powrót do tradycyjnych, ogólnie przyjętych kanonów dobra i zła, autorytety i postawy godne naśladowania), budowanie pozycji w&nbspgrupie rówieśniczej bez elementów przemocy i agresji, edukacja emocjonalna (rozumienie uczuć innych ludzi-empatia, akceptacja i kontrola nad emocjami, właściwe postępowanie w&nbspsytuacjach trudnych,) budowa etosu człowieka godnego szacunku (właściwe zachowanie, unikanie niewłaściwego słownictwa), profilaktyka zdrowego stylu życia (higiena codzienna, zdrowa żywność, udzielanie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia).

Po spontanicznej reakcji widzów należy stwierdzić, że przedstawienie bardzo podobało się uczniom naszej szkoły.