hospicjum

TWÓJ DAR SERCA DLA HOSPICJUM

hospicjum

Fot. R. Wójcik. Franciszkanin o. Filip Buczyński z grupą uczniów naszej szkoły po zakończonym spotkaniu.

W dniu wczorajszym w naszej szkole gościliśmy o. Filipa Buczyńskiego – Założyciela i Prezesa Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Hospicjum działa od 18 lat i jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Celem naszego spotkania było uwrażliwienie i edukacja naszych wychowanków na potrzeby drugiego człowieka.

Mówienie o hospicjum i jego Pacjentach nie należy do rzeczy łatwych. O. Filip jednak o sprawach niezwykle trudnych i poważnych, mówił w sposób zadziwiająco prosty, konkretny i zrozumiały, nawet dla naszych najmłodszych dzieci. Obejrzeliśmy zdjęcia i poznaliśmy kilku podopiecznych hospicjum. Mimo powagi tematu nie zabrakło radości i uśmiechu ze strony Szanownego naszego Gościa. Wczorajsze spotkanie było częścią akcji, do której włączyła się nasza szkoła „Twój dar serca dla hospicjum”.

W dniu dzisiejszym miał miejsce kiermasz drobiazgów, przygotowanych podczas zajęć świetlicowych. Cały dochód z ich sprzedaży, jak również pieniądze zebrane przez naszych uczniów po występie, który miał miejsce 10 stycznia br. w kościele parafialnym w Konopnicy zostaną przekazane na rzecz podopiecznych hospicjum. Od wielu lat nasza placówka zbiera również plastikowe zakrętki do pojemnika wystawionego w holu szkoły, by w ten sposób również wesprzeć tę placówkę.

Dziękujemy wszystkim hojnym ofiarodawcom i kupującym.

mgr A. Kutwa-katecheta