strazakkl4

Konkurs wiedzy pożarniczej-eliminacje gminne

strazakkl4

Fot. K. Nowak. Od lewej strony: Piotr Gołebiowski-komendant OSP w Zemborzycach Teresz., Prezes&nbspZarządu Oddziału Gminnego ZOSP p. Jerzy Sieńko, Jerzy Wójtowicz-pracownik U.G. w&nbspKonopnicy, mgr T. Podgórski nauczyciel w SP Stasin, reprezentanci konkursu z naszej szkoły: P. Basak, M. Zarajczyk, N. Kowalczyk.

W dniu 07 marca roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopnica odbyły się&nbspeliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom„. Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do turnieju przystąpiły 3&nbsposobowe reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica, tj: Motycza, Konopnicy, Zemborzyc Tereszyńskich, Radawca Dużego oraz Stasina. Po bardzo sprawnym i szybkim rozwiązaniu testów przez wszystkich uczniów ze szkół podstawowych okazało się, że największą ilość punktów uzyskał Michał&nbspZarajczyk uczeń klasy IV naszej szkoły, co automatycznie zapewniło I miejsce w konkursie. Po&nbspraz pierwszy od kilku lat nie potrzebna była dogrywka. Oprócz Michała w&nbspturnieju nasza szkołę reprezentowali: Nikola Kowalczyk która zajęła IV-miejsce, Paweł Basak-X&nbspmiejsce. Nagrody wręczył Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP p. Jerzy Sieńko. Michał Zarajczyk otrzymał w&nbspnagrodę piękny puchar, pamiątkowy dyplom, tablet oraz prawo reprezentowania naszej gminy w konkursie wojewódzkim, który odbędzie się już 17&nbspmarca 2016 roku w Lublinie. Wszyscy będziemy trzymać kciuki za Michała, aby zakwalifikował się do turnieju ogólnopolskiego. Uczniów do konkursu przygotowywał mgr Tomasz Podgórski – nauczyciel techniki. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników!