pangea

Konkurs matematyczny PANGEA- eliminacje szkolne

pangea

Fot. J. Wójcik. Mgr Anita Kozłowska objaśnia uczestnikom zasady uczestnictwa w konkursie.

W dniu 03.03.2015r. tj. czwartek odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Matematycznnego „Pangea” dla szkół podstawowych – organizowanego corocznie pod patronatem Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula, do roku 2013 funkcjonował jako MMC (Meridian Matematic Competition).

Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół.

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jesteśmy przekonani, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki.

W etapie szkolnym udział wzięło 6 uczniów: 2 uczniów klas IV, 2 uczniów klas V&nbsp2&nbspuczniów klas VI. Dla każdej kategorii wiekowej przygotowane były odrębne zestawy zadań z kartą odpowiedzi. Testy konkursowe zawierały 15 zadań punktowanych: 1&nbsp-&nbsp5&nbsppo&nbsp3 p., 6-10 po 4 p. 11-15 po 5 p. za błędne odpowiedzi będą odejmowane punkty. Maksymalna ilość punktów – 60. Test trwał 45 minut. Zadania testowe były trudne, zróżnicowane, ale dostosowane do możliwości uczniów poszczególnych klas.

Dyrektor szkoły dziękuje mgr Anicie Kozłowskiej nauczycielowi matematyki za&nbspprzygotowanie uczniów do konkursu oraz sprawne przeprowadzenie eliminacji szkolnych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki naszych uczniów i trzymamy kciuki, aby były jak najwyższe.