kolkl6

„ Kolęda malowana i śpiewana”

kolkl6

Fot. Galeria zdjęć gimnazjum. Nasi uczniowie oraz inni uczestnicy konkursu otrzymują upominki od organizatorów spotkania.

W środę 13 stycznia 2016r. odbył się w Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim po raz trzeci konkurs muzyczny i plastyczny pod nazwą „Kolęda malowana i śpiewana„. Tematem konkursu plastycznego była „Kartka świąteczna„. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Konopnica oraz uczniowie Gimnazjum. Prace plastyczne i talent muzyczny oceniła komisja powołana z nauczycieli pracujących w Radawczyku Drugim. Dodatkową atrakcją dla uczniów przybyłych tego dnia do naszej szkoły były konkurencje takie jak: dekorowanie choinek na czas, rysowanie pod dyktando, czy kalambury na temat „Jaka to kolęda?„, za które uczniowie otrzymywali nagrody książkowe. Spotkanie na sali gimnastycznej zakończyło się wspólnym kolędowaniem z udziałem przybyłych do Gimnazjum Braci Kapucynów z Lublina. Przy akompaniamencie gitar, perkusji i pięknego głosu zespół przywołał nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

A oto wyniki konkursów:

W konkursie kolędowym I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Zemborzycach Tereszyńskich, II miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa w Motyczu i III miejsce Szkoła Podstawowa w Konopnicy. Pozostałe szkoły otrzymały wyróżnienia.

W konkursie plastycznym dla szkół podstawowych I miejsce przyznane zostało dla: Zuzanny Klassek ze Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym, II miejsce otrzymał Szymon Besztak ze Szkoły Podstawowej w Stasinie, a III miejsce przyznano Magdalenie Sito ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Gąska ze Szkoły Podstawowej z Motycza i Milena Mącik ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy.

Spotkanie było kolejnym udanym przedsięwzięciem nauczycieli z Gimnazjum. Nad całością czuwali nauczyciele gimnazjum: mgr Aneta Pastusiak, mgr Krystyna Rzucidło, mgr Lidia Skubisz i mgr Grażyna Cywińska,mgr Małgorzata Zawistowska wychowawczyni klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Stasinie. Uczniowie klas szóstych ze szkół mieli okazję poznać Gimnazjum w Radawczyku Drugim. Mamy nadzieję, że konkurs wpisał się na stałe w kalendarz imprez wszystkich szkół z terenu Gminy Konopnica i czwarta edycja będzie miała miejsce za rok.

mgr G. Cywińska-pedagog w Gimnazjum w Radawczyku Drugim