Spotkanie z lekarzem weterynarii

weterynarz

Fot. R. Wójcik. Pan Bartłomiej Szczerba-lekarz weterynarii z przychodni dla zwierząt „CORVET” w Kozubszczyźnie  podczas prelekcji dla uczniów naszej szkoły.

W czwartek 14 stycznia 2016r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Bartłomiejem Szczerbą, lekarzem weterynarii na co dzień pracującym w przychodni dla zwierząt „CORVET” w Kozubszczyźnie. Celem spotkania było poznanie pracy lekarza weterynarii, zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pan Szczerba opowiadał o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny, po każdej zabawie z pupilem musimy myć ręce. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, szukali odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia. Opowiadały o zwierzętach, które mają w domu, zasypywały Pana Bartłomieja Szczerbę różnymi pytaniami np. co zrobić gdy nasz ulubieniec nie chce jeść, lub nie chce się bawić, jest smutny. Na zakończenie dzieci podziękowały za ciekawe spotkanie oraz wręczyły słodki upominek i folder naszej szkoły. Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik wręczył podziękowanie Panu Bartłomiejowi Szczerbie za szerzenie wiedzy o zwierzętach, kształtowanie właściwych postaw u uczniów naszej szkoły, życzliwość i chęć nawiązania współpracy. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a zostało zorganizowane przez Panie: mgr Edytę Strug i mgr Urszulę Lizut, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Spotkanie pozwoliło uczestnikom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może przez to ktoś odkryje w sobie jakieś predyspozycje do tego zawodu, jakieś pasje- kto wie ?