jaselka2016

Jasełka w Kościele w Konopnicy

jaselka2016

Fot. Mali wykonawcy Jasełek ze Szkoły Podstawowej w Stasinie zaraz po występie z Proboszczem Parafii ks. Kanonikiem Janem Domańskim, mgr Anną Kutwa, Rodzicami.

W święto Chrztu Pańskiego tj. 10 stycznia 2016 roku po Mszy św. o godz. 9.15 gościliśmy w Kościele Parafialnym Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w&nbspKonopnicy. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas starszych wystawili Jasełka, pod kierunkiem mgr Anny Kutwa i mgr Renaty Rożek. Najmłodsi aktorzy przybliżyli historię narodzin Bożej Dzieciny, przeplatając ją kolędami. Widzowie oglądając przedstawienie mogli przenieść się w atmosferę panującą w Betlejem. Maryja z Józefem, pasterze, anioły a także inne postacie wprowadziły zgromadzonych w świat znanych wszystkim wydarzeń. Widowisko wzbogaciło niedzielną Eucharystię. Dziękujemy wspaniałej widowni, która przyjęła młodych artystów w tak ciepły sposób i&nbspswoje uznanie wyraziła gromkimi brawami. Serdeczne podziękowanie za piękne przedstawienie i wzruszające przeżycia należą się Rodzinom: Gano-Gęców, Besztaków, którzy wzięli udział w przedstawieniu oraz tym Rodzicom którzy zaangażowali się w&nbspwykonanie strojów i dekoracji, przygotowanie dzieci, aby uświetnić występ. Dzieciom dziękujemy za trud w przygotowanie, wspaniałą grę aktorską, która zaowocowała radosnym przeżyciem Jasełek.

Prostota stajenki i prostota dziecięcych Jasełek współgrała ze sobą – nie miały one w&nbspsobie nic wyszukanego, udziwnionego, pompatycznego. Bo na tym właśnie polega urok Jasełek. Prostota i zakorzeniona w nich odwieczna nieprzemijająca prawda, że –

„Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony;
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice nieskończony.
Wzgardzony okryty chwałą,
Śmiertelny Król nad wiekami;
A Słowo Ciałem się stało
i mieszkało między nami”.