Festyn Rodzinny – relacja

festyn2015

Fot. A. Kozłowska. Część artystyczna w wykonaniu najmłodszych wykonawców „Koncertu dla Mam”.

30 maja 2015r.  po raz kolejny w naszej szkole odbył się festyn  „W Stasinie rodzinnie”. Świętowano na nim  Dzień Matki, Ojca i Dziecka.

Występ artystyczny najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowany przez Panią Ewę Dudek rozpoczął naszą imprezę. Tańce ludowe, kolorowe stroje, wesołe piosenki i piknikowa dekoracja wprowadziły wszystkich w słoneczny nastrój, który nie opuszczał nas do końca festynu. Swoje umiejętności wokalno-instrumentalne i zręcznościowe pod kierunkiem Pań z edukacji wczesnoszkolnej przedstawili uczniowie z klas I-III. Rewelacyjnie zaprezentowała się  starsza i młodsza grupa taneczna. Ich występ wzbudził ogromny aplauz widowni. Zaprezentowane tańce nowoczesne i towarzyskie uczniowie przygotowali pod kierunkiem Pana Rafała, instruktora z Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych w Lublinie.

Dalsza cześć festynu to wiele atrakcji, rozgrywek sportowych i zabawnych konkursów. Konkurencje budziły dużo emocji jak i śmiechu. Nad przebiegiem konkursów czuwała Pani Katarzyna Kutwa, a wspierały ją Panie Anita Kozłowska, Aleksandra Poręba, Dorota Sokołowska i inni nauczyciele.

Zabawie, dzięki hojnym sponsorom, towarzyszył poczęstunek herbatą, ciastkami, pysznymi napojami, sokami od firmy „LUBSAD”, lodami, popcornem i słodziutką watą cukrową. Rodzice, jak zwykle niezawodnie, zadbali o przygotowanie i obsługę grilla, a także wspomagali Panią Renatę Rożek w loterii fantowej.

 Na festynie gościliśmy członków z Lubelskiego Klubu Krótkofalowców. Dużą atrakcją dla zainteresowanych, była możliwość nawiązania łączności radiowych między krótkofalowcami przy pomocy radiostacji. W tajniki radiowej służby amatorskiej wprowadzał nas Pan Marcin  Kot z kolegą.

Nie zabrakło też możliwości rozegrania meczu piłki nożnej i konkurencji sportowych pod okiem Pana Tomasza Podgórskiego. Zabawy z chustą animacyjną dla najmłodszych uczestników festynu poprowadziły Panie Ewa Kliczka i Edyta Strug. Super atrakcją dla dzieci były tańce z szarfami, które sprawnie poprowadziła Pani Małgorzata Zawistowska.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne przygotowane przez Panią Reginę Wójcik. Frajdę sprawiło dzieciom i rodzinom malowanie „Ulubionej postaci z literatury dziecięcej”. Ogłoszono laureatów w konkursie „Moje wymarzone wakacje z rodziną”. Rozstrzygnięto i wręczono nagrody za „Projekt znaczka pocztowego”. Nagrody ufundowała  Poczta Polska i kolekcjonerzy znaczków pocztowych z Lublina.

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i nagrody za pracę na zajęciach w świetlicy szkolnej i środowiskowej. Nie zabrakło uśmiechu i podarunku dla żadnego dziecka.  

Zabawie towarzyszyła wystawa dyplomów za osiągnięcia naszych uczniów. W minionym roku nasi wychowankowie zdobyli ich naprawdę wiele – wszystkim gratulujemy!

   Cieszymy się, że dopisała nam nie tylko pogoda (poza kilkuminutową burzą), ale także znakomite humory i  goście, którzy włączali się do prowadzanych zabaw i konkursów.

Szczególne słowa podziękowania należą się Pani Katarzynie Kutwa, która była szkolnym koordynatorem organizacji festynu, nauczycielom, pracownikom: Pani Marzenie Kot oraz Andrzejowi Igrasowi.

Podczas festynu, rodziny miały możliwość zbierania żetonów za udział w zabawach i konkursach. Ilość zebranych żetonów decydowała o tym, która rodzina otrzyma tytuł Super Rodziny 2015r.

Super Rodziną Roku 2015 została Rodzina Szymona i Tomka Besztaków.

Zdobyli nagrodę główną, czteroosobową wycieczkę do „Magicznych ogrodów” w Janowcu.

II miejsce zajęła Rodzina Łukasza Kwietnia.

Łukasz z Rodziną otrzymali zaproszenie na rodzinny obiad w restauracji „Staropolski Sas”.

Wyróżnienia i zaproszenie do Pizzerii Capri

zdobyły Rodziny Nikoli Kowalczyk, Mateusza Leziaka i Dawida Dobosza.

Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie dziękują wszystkim sponsorom i ofiarodawcom.  Dzięki Państwa wsparciu, dzieci z naszej szkoły i ich rodziny mogły razem spędzić sobotnie popołudnie w radosnej, pełnej humoru i zabawy atmosferze.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w organizację i przygotowanie festynu, za okazaną życzliwość i pomoc. Mamy nadzieję na spotkanie na kolejnym Festynie Rodzinnym już za rok!!!

A tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festynu w zakładce „GALERIA ZDJĘĆ”.

mgr Jacek Wójcik-dyrektor szkoły

 

Oto lista naszych sponsorów i ofiarodawców: 

 • PHRO „MIGROLA”- Iwona Winiarska, KOZUBSZCZYZNA 67, 21-030 MOTYCZ 
 • PARK TEMATYCZNY „MAGICZNE OGRODY” w JANOWCU
 • RESRAURACJA „STAROPOLSKI SAS” – MONIKA WĘDROCHA, MAREK TCHÓRZEWSKI- KOZUBSZCZYZNA 77
 • PIZZERIA CAPRI- UL. DRAGONÓW 2, LUBLIN
 • „MIXBUD” –HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH, UL. CHOINY 57, LUBLIN
 • SKOK IM. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE
 • GIMNAZJUM IM. WINCENTEGO POLA W RADAWCZYKU DRUGIM
 • DELIKATESY „BŁONIE” JANUSZ JURKOWSKI, LUBLIN
 • BANK SPÓŁDZIELCZY W PONIATOWEJ- FILIA W KOZUBSZCZYŹNIE
 • „LUBSAD”- MOTYCZ 325 A, 21-030 MOTYCZ
 • FPHU – PIEKARNIA „POLA”- BARBARA I WITOLD KRZYSZCZAK, STASIN 34
 • PPHU „ASKO”- ROMAN SADŁOWSKI, UL.ŚWIĘTOCHOWSKIEGO 54, LUBLIN
 • PUB „U PIEKARZA”- MAŁGORZATA MALICKA, PIOTR KIJEWSKI Sp. z o.o., UL. NADBYSTRZYCKA 105
 • „RENMAR” –HURTOWNIA ŚRODKÓW CZYSTOŚCI RENATA MICHALAK, LUBLIN
 • „DELTA” -TOMASZ WEJMAN, UL.KUROWSKA 118, KOŃSKOWOLA
 • „PRYZMAT” – TUSZE I TONERY, UL NARUTOWICZA 45, LUBLIN
 • TOWARZYSTWO UBEZPIECZENIOWE  CONCORDIA  URSZULA ZIOMEK, LUBLIN;
 • FUNDACJA SZKOŁA  PRZYSZŁOŚCI”, STASIN 97
 • APTEKA mgr GRAŻYNA LITWIŃSKA, MARYNIN 56A
 • PIEKARNIA „KIJEWSCY” KIJEWSKI PIOTR, KIJEWSKA KRYSTYNA, ul. LASOCKIEGO 26, LUBLIN
 • LUBELSKIE CENTRUM INICJATYW TANECZNYCH MARCIN SNUZIK, LUBLIN
 • RADA  RODZICÓW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W STASINIE
 • STOWARZYSZENIE DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH W RADAWCZYKU DRUGIM
 • KATARZYNA I TOMASZ GOŁOFIT
 • AGATA I MARIUSZ DUBIEL
 • BARBARA I WIKTOR MAZUREK
 • ANNA I ROMAN BUCZKOWSCY
 • BEATA I PAWEŁ KUTWA
 • DOROTA I MARCIN KOTOWSCY
 • IWONA I PAWEŁ ŁAKOTA
 • WIOLETTA  SŁYŻ–WOLSKA
 • RENATA ROŻEK
 • KATARZYNA I GRZEGORZ ZARAJCZYK
 • MAŁGORZATA I ANDRZEJ DANILKIEWICZ
 • MARCIN KOT
 • MAGDALENA KWIECIEŃ
 • JUSTYNA ŚWIDERSKA