Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

25.05.2015 012

 Fot. J. Wilkołek. Uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie z opiekunem mgr R. Wójcik.

W ramach obchodów 15-lecia nadania Szkole Podstawowej w Motyczu im. Wincentego Witosa, zorganizowany został w dniu 25 maja 2015 roku, III Gminny Przegląd Poezji i Piosenki Patriotycznej „A Polska winna trwać wiecznie”. W konkursie kolejno zaprezentowali się uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Konopnica oraz Gimnazjum z Radawczyka Drugiego. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Augustowski z kl. VINikola Kowalczyk z kl. III, Karolina Podlaszewska i Agata Wilkołek z kl. V z piosenką „Rozkwitały pąki białych róż”. Na koniec występu nasi uczniowie wręczyli piękne białe róże Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Motyczu mgr Marcie Och oraz zaproszonym gościom. Wymienionych uczniów do konkursu przygotowały Panie mgr Małgorzata Zawistowska oraz mgr Regina Wójcik.

Pięknie ubrani na galowo, z przypiętymi szarfami w barwach narodowych, uczniowie przypomnieli nam najpiękniejsze piosenki i wiersze o naszej Ojczyźnie. Jak co roku teksty, w pięknym wykonaniu dzieci,  nawiązujące do dziejów naszego kraju skłoniły publiczność do refleksji nad historią Polski oraz na temat postawy patriotycznej. Na koniec wykonawcy udali się na słodki poczęstunek.

Tak więc przegląd pieśni i poezji stanowił nie tylko wspaniałą lekcję historii, ale także był bodźcem do zadumy nad społecznymi problemami współczesności. Uczestnikom przeglądu wspaniałego występu pogratulował Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, który wręczył nagrody książkowe, a szkolnym opiekunom podziękowania. To była piękna lekcja historii i patriotyzmu!