Wiosenne spotkania z muzyką

 spotkaniezmuzyka

Fot. R. Wójcik. Studenci KUL i UMCS w Lublinie Panie: Karolina Dudek, Paulina Jóźwiak, Ewelina Prokopiuk, nauczyciel edukacji przedszkolnej w SP Stasin mgr Ewa Dudek, dzieci z oddziału przedszkolnego.

Pod takim tytułem odbyły się na terenie szkoły w dniu 24.04.2015 tj. piątek warsztaty muzyczne, które poprowadzili studenci KUL i UMCS w Lublinie Panie: Karolina Dudek, Paulina Jóźwiak, Prokopiuk Ewelina. Celem warsztatów było rozwijanie słuchu muzycznego u dzieci i rozszerzanie zakresu wiadomości muzycznych poprzez rozpoznawanie nut i ich wartości rytmicznych, tworzenie prostych rytmów, poznanie brzmienia instrumentów muzycznych. Prowadzący zaprezentowali dzieciom w oddziale przedszkolnym i uczniom klas I-V utwory muzyki dziecięcej i rozrywkowej z repertuaru wykonawców polskich i zagranicznych, m. inymi:„Kolowe dzieci”  z repertuaru Majki Jeżowskiej, „Ballado hej” Eleni, „Bardzo smutna piosenka retro” zespołu Pod Budą, „Amozing Grace” autorstwa Johna Newtona. Na zakończenie wizyty w szkole odbył się wspaniały koncert z udziałem dzieci dla całej społeczności szkolnej.

Badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ muzyki w zakresie: koncentracji uwagi, kreatywności, zapamiętywania, nauki, motywacji i organizowania w zakresie codziennych obowiązków, napięcia mięśniowego. Muzyka harmonizuje pracę serca i mózgu, co daje poczucie wewnętrznej spójności. Zachęcamy by dzieci od najmłodszych lat były blisko muzyki zwiększając tym samym swoje zdolności do szybkiego chłonięcia wiedzy.

Bardzo dziękujemy studentom za ciekawą lekcję muzyki oraz Pani mgr Ewie Dudek wychowawczyni oddziału przedszkolnego za zorganizowanie spotkania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

mgr Anita Kozłowska -szkolny administrator strony