kurtyna

Spektakl Teatru „Kurtyna” z Krakowa

kurtynaW dniu 15 kwietnia 2015 do naszej szkoły zawitał gościnnie Teatr „Kurtyna” z Krakowa z widowiskiem teatralnym „Uwierz w siebie”. Teatr „Kurtyna” jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce został założony w 2000 roku w Krakowie. Do jego podstawowej działalności należy organizowanie przedstawień teatralnych, profilaktycznych, dla dzieci i młodzieży na terenie całej Polski.

Widowisko „Uwierz w siebie” to porywająca, a zarazem wzruszająca historia Beatki, wrażliwej i uczuciowej uczennicy szkoły podstawowej, którą niespodziewanie dotykają piętrzące się problemy z nauką, co może zagrażać jej promocji do następnej klasy. Głównym źródłem jej kłopotów jest niestabilna i złożona sytuacja rodzinna. Matka Beaty, po tym jak straciła pracę, zmieniła się w oczach córki nie do poznania. Stale przesiaduje przed telewizorem, na nic nie ma siły, pozoruje zainteresowanie tym, co się dzieje w domu oraz z córką w szkole.

Na szczęście wszystko dobrze w spektaklu się kończy, a to dlatego by uświadomić młodym ludziom, że jeżeli mają problemy i nie potrafią ich sami rozwiązać mogą zawsze liczyć na pomoc rodziców oraz prawdziwego nie „wirtualnego” przyjaciela z Facebooka.

Żywiołowa reakcja publiczności, mądre i trafne odpowiedzi naszych uczniów na pytania aktorów po zakończonym spektaklu świadczą, że przedstawienie mogło się podobać i że problemy tam pokazane pozostaną jedynie „grą aktorską”.

mgr Anita Kozłowska- szkolny administrator strony internetowej